Warsaw Flyball Cup 2020 – podsumowanie

Drugie i zarazem ostatnie zawody flyballowe w 2020 już za nami.

Pierwsza edycja Warsaw Flyball Cup odbyła się w dniach 26-27 września w Zielonkach-Parceli pod Warszawą. W tym terminie w Tczewie miały odbyć się pierwsze w historii ZSF Mistrzostwa Polski, jednak Covid-19 zmusił nas do zmiany planów.

Podium I dywizji. Foto: Warsaw Bullets
Podium II dywizji. Foto: Warsaw Bullets

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które utworzyły 2 dywizje. W sobotę drużyny walczyły o jak najlepszy czas ścigając się w formule Speed Trail. W niedzielę standardowo biegaliśmy w formule Double Elimination do trzech wygranych.

Liczba tegorocznych debiutantów może napawać optymizmem. Pierwszych nowicjuszy mieliśmy okazję podziwiać w Gdańsku, tutaj zobaczyliśmy kolejne 7 psów. Co ciekawe, imiona trzech z klubu Unleashed Flyball Team zaczynają się na literę “B”.
Wszystkim debiutantom niebawem wpadną pierwsze tytuły i punkty flyballowe – śledźcie info na związkowym fanpejdżu.

Prognozy straszyły deszczem, więc w sobotę nastąpiła pełna mobilizacja. Mimo drobnych problemów technicznych na starcie, ostatni mecz zakończył się przed pierwszym deszczem koło 15:00. Niestety w niedzielę mieliśmy mniej szczęścia. Przez cały dzień utrzymywała się prawdziwie jesienna aura. Deszcz padał niemal bez przerwy, a słupek rtęci zatrzymał się na niskim poziome. Mimo wszystko udało się przebiec wszystkie mecze zgodnie z planem.

Pogoda nie rozpieszczała, więc dla rozgrzania podkręcaliśmy emocje. Rywalizacja była zacięta, aż osiem niedzielnych meczów zakończyło się wynikiem 3:2, a cztery drużyny ustanowiły nowe rekordy. Co ciekawe dokładnie te same drużyny dokonały tego miesiąc wcześniej w Gdańsku:
Speed Hunters Avada Kedavra – z 19,68 s na 18,95 s
Dzikie Gziki – z 18,50 s na 17,66 s
✔ Reinforced Concrete – z 17,37 s na 16,84 s
Ultra Flyball Team – z 17,71 s na 17,08 s

A to nie jedyna powtórka! ZSF ponownie przygotował nagrody dla dwóch drużyn (po jednej z każdej dywizji), które najznaczniej poprawią swój dotychczasowy rekord. Znów udało się to Dzikim Gzikom (dywizja 1., różnica 0,84 s) oraz Speed Huneters Avada Kedavra (dywizja 2., różnica 0,73 s). A za nagrody dziękujemy firmom Benji’s Planet oraz Magneti Care.

Nagrody ZSF od Magneti Care i Benji’s Planet

Wręczono także indywidualne wyróżnienia dla najszybszych psów turnieju. Tym razem tytuł najszybszego psa trafił do Jabola (3,65 s), a na drugim miejscu znaleźli się ex aequo Kent, Trip i Pepper (3,71 s).

Warsaw Bullets pomyśleli o wyróżnieniu i upominku dla Vivy, suczki z Woof Flyball, która na warszawskim turnieju zakończyła swoją karierę flyballową.

Ostatnie flyballowe zawody Vivy. Foto: Warsaw Bullets

Tradycyjnie również i sędziowie otrzymali upominki od organizatora. Także i my dołączamy się do podziękowań za zaangażowanie sędziom: głównym – Ani i Timowi, liniowym – Agacie, Moni, Dorotce i Timowi, oraz adeptom – Agnieszce, Justynie, Kamili i Mirkowi. Za te ostatnią czwórkę trzymamy mocno kciuki!

Wyniki
Wyniki Speed Trial dywizja 1 dywizja 2.
Drabinka z Double Elimination dywizja 1 dywizja 2.

W ten oto sposób kończymy najdziwniejszy sezon flyballowy. Dziękujemy Warsaw Bullets za zorganizowanie turnieju i gratulujemy debiutu!
Liczymy na drugą (słoneczną) edycję w przyszłym roku.