Jak było w Tczewie?

Po dwóch latach przerwy na bulwarze nadwiślańskim spotkały się flyballowe ekipy z całej Polski. W tym roku turniej przebiegał w bardziej kameralnej atmosferze, nie było food tracków, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić na poprzednich edycjach, nie zabrakło jednak lokalnych kibiców.

Podium 1. dywizji. Fot. Agata Orłowska
Podium dywizji 2. Fot. Agata Orłowska

Flyball – Wyścigi Psich Sztafet – Tczew 2021 rozegrane zostały 14-15 sierpnia.
Pogoda nam dopisała, nie padało, a temperatura nie osiągnęła ekstremalnych 30 stopni.

W Tczewie zmierzyło się 10 drużyn, z czego 3 biegały pod szyldem organizatora. Drużyny zostały podzielone na 2 dywizje, w pierwszej znalazło się sześć zespołów, a w drugiej cztery, w tym jedna nieformalna.

W sobotę biegaliśmy na czas (ST), w niedzielę już do trzech wygranych (DE).

Rekordy
Rekordy klubu ponownie poprawili Speed Huntersi osiągając 17,89 s, a także Concrete Flyball – 16,74 s oraz Synergy Flyball Team 18,19 s. Rekord drużyny pobili natomiast gospodarze swoim drugim składem Ultra High Risk i wybiegali ostatecznie 18,40 s. Gratulujemy!

Debiuty
W czasie zawodów 4 psy zaliczyły swój oficjalny debiut, a jeden wystartował w nieoficjalnej drużynie Ultra Fast One. W tej ekipie pojawiły się też znane nam już twarze i psy z olsztyńskiego LosPiesos.

Sędziowie
Obowiązki sędziów głównych na tczewskim turnieju objęli Dorota i Janek, a na linii sędziowali Ania J., Julka, Monia nadzorująca Michała i Mirek. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Sędziowie. Fot. Agata Orłowska

Nagrody
Od tego turnieju ZSF nawiązał współpracę z PetShopDogs, firmą tworzącą obroże, smycze czy szarpaki. I tak produkty naszego partnera trafiły do najszybszego psa każdej dywizji.
Najszybsze w pierwszej dywizji były ex aequo Rush oraz Wafel – 3,73 s! Nagroda trafiła jednak do Rusha z Unleashed Flyball Team, który wybiegał ten czas na wyższej hopce.
Natomiast w drugiej dywizji najszybciej tor pokonała Nuta osiągając 3,96 s.
Dziękujemy PetShopDogs raz jeszcze za upominki!

Rush jako najszybszy pies 1. dywizji. Fot. Agata Orłowska
Nuta, najszybszy pies 2. dywizji. Fot. Agata Orłowska

Gospodarze wręczyli także jedną, nietypową nagrodę, za najszybsze zgłoszenie drużyny na turniej. Pierwsze zgłoszenie na tczewski turniej wpłynęło od liderki Synergy Flyball Team – Marii.

Dodatkowo
Na uczestników turnieju czekały dwa stoiska z szarpakami dla psów. Organizator zadbał także o najmłodszych i przygotował kącik zabaw dla dzieci.

Tradycyjnie już można była potrenować z początkującymi psami w ramach bloku Młode psy na start. Warto wspomnieć, że pomysł ten zainicjowano 4 lata temu właśnie w Tczewie.

Urocza tablica informacyjna

W czasie dekoracji, Ewa – trenerka Ultra Flyball Team – pożegnała maleńką Pipi, która ze względów zdrowotnych kończy karierę flyballową. Póki co z flyballem żegna się także Paulina, która zaczyna swoją edukację w innym mieście. Mamy nadzieję, że to tylko krótka przerwa od flyballu.

Zawody można było podglądać na żywo na facebooku. Relację prowadziła Kasia z niebiegającego w Tczewie klubu Fractal Flyball Team. Turniej został także uwieczniony przez regionalną telewizję Tetka, która po turnieju przygotowała krótki reportaż.

Po zakończeniu turnieju do wspólnego zdjęcia zapozowały psy z hodowli psów sportowych Blue Cedar.

Psy Blue Cedar

Wyniki i rankingi

Niestety turniej w Krakowie już za nami, więc pozostaje nam zaprosić Was na gdański turniej Fractal Flyball Cup X, na który zgłosiło się 11 składów. Do zobaczenia i czekajcie na relację z Krakowa, zaraz i ona zacznie powstawać.