Ślōnski Flyballowy Becher – podsumowanie

Przedostatnie zawody w sezonie 2019 pod patronatem ZSF za nami.

To my, flyballowcy, uczestnicy turnieju w Katowicach. Fot. fotografiapodpsem.pl

Drużyna Rude Dogz, miała nie lada wyzwanie, były to jej pierwsze organizowane zawody, a prognoza pogody nie zapowiadała się optymistycznie. Ostatecznie aura dopisała, a turniej przyciągnął największą jak dotąd ilość drużyn w tym roku.

Otwarcie turnieju na pewno wszystkim zapadnie na długo w pamięci, bo po śląsku przywitała nas dziołcha ubrana w piękny regionalny strój.

W turnieju wzięło udział aż 11 drużyn, które ścigały się w dwóch dywizjach.

W pierwszej dywizji walczyło 5 teamów, w dywizji drugiej, 6. Drużyny startujące w katowickich zawodach klasyfikowane były jednocześnie w cyklu Mank Cup – Puchar Polski 2019.

Klasyfikacja Mank Cup po turnieju w Katowicach

Tym razem w sobotę każda z dywizji walczyła o co innego. Dywizję 1. rozegrano w formule Round Robin – każdy z każdym, w której liczyły się punkty z wygranych meczów. Dywizja 2. walczyła o jak najlepsze czasy w Speed Trial.

W niedziele wszystkie drużyny walczyły już o miejsca na podium w formule Double Elimination.

Wyniki w poszczególnych dywizjach przedstawiają się następująco:

W tym miejscu należy docenić debiutującą w roli organizatora drużynę Rude Dogz na czele z jej liderem Adamem Kolochem. Trud jaki włożyli w przygotowania zawodów są godne pochwały i były widoczne na każdym kroku.
Nie można sobie wyobrazić chyba lepszego miejsca w jakim mogą odbyć się zawody flyballowe – ogromny, otwarty, zielony teren w pobliżu zbiornika wodnego – tak właśnie było w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów.

Zawody na Śląsku były także areną debiutu nowej drużyny ze Swarzędza – Speed Hunters Avada Kedavra, która ostatecznie zdobyła 5. miejsce w 2. dywizji. Przeszliście chrzest bojowy, zatem oficjalnie witamy w szeregach ZSF i życzymy sukcesów na ringach flyballowych.

Dodatkowo, mogliśmy obejrzeć pokaz frisbee i tradycyjnie puścić na ringu młode psy podczas przerw w meczach. Food tracków nie było, ale bliskość stacji benzynowej oraz zamówiony grupowy catering, zaspokoiły wszystkie kulinarne potrzeby uczestników zawodów.

Akcenty Śląskie można było zauważyć także na podium, wśród nagród znajdowały się cukierki Kopalnioki czy złoty trunek Silesian Flyball Beer.
Oprócz ogromu nagród od sponsorów turnieju, dla zwycięzców obu dywizji nagrody od GAME DOG Performance Nutrition przekazał ZSF. Dziękujemy firmie Game Dog.

Podium DYWIZJA 1
Podium DYWIZJA 2

Dziękujemy także sędziom flyballowym, Dorocie i Krzyśkowi, Ani, Julce, Asi i Arturowi oraz adeptce, Sandrze.
Dziękujemy także Jankowi za wsparcie techniczne przy obsłudze systemu EJS zakupionego dzięki naszemu partnerowi, firmie MANK mrożonki dla psów.

Wszystkim drużynom obecnym w Katowicach dziękujemy za udział i walkę!

Sezon 2019 powoli dobiega końca, a ostatnie już polskie zawody w tym roku kończące cykl Mank Cup – Puchar Polski 2019, odbędą się w Gdańsku.
Zapraszamy 28-29 września do Parku im. Ronalna Reagana.