Flyball – Wyścigi Psich Sztafet – Tczew 2019 – podsumowanie

Kolejne zawody pod patronatem ZSF, zakończone.
To drugi turniej w Polsce w tym roku i oczywiście nie ostatni.

Tczewskie zawody były pierwszymi z cyklu Mank Cup – Puchar Polski 2019! O zasadach przyznawania punktów oraz świeżo przydzielonych, mogliście już poczytać na naszym fanpejdżu.

Podczas zawodów na Bulwarze Nadwiślańskim zadebiutował nowy system EJS służący do pomiaru czasu psów oraz monitorowania ich ewentualnych błędów. Dzięki współpracy z firmą MANK sprzęt jest własnością Związku Sportu Flyball. Raz jeszcze dziękujemy, wierzymy, że zaowocuje to rozwojem sportu flyball w Polsce.

Fot. Ola Ziemann

Flyball – Wyścigi Psich Sztafet – Tczew 2019 , zebrały 9 drużyn z całej Polski, co pozwoliło organizatorowi na przeprowadzenie turnieju w dwóch dywizjach. Po zaciętych zmaganiach psów i ich właścicieli, podium w dywizjach wyglądało następująco.

Podium DYWIZJI 1

Podium DYWIZJI 2

Fot. Ola Ziemann

Pierwszego dnia ścigaliśmy się w formule speed trial, drugiego, double elimination, po jednym falstarcie na mecz, co było ważne w upalną sobotę.
Niedziela na szczęście oszczędziła nasze pieski i o promienie słońca było już ciężko.
W trosce o nasze psy, organizator pomyślał o beczkowozie, a nawet o fontannie prosto ze strażackich węży.
Ultrasi, chwała Wam za to!

Turniej obfitował w rekordy, debiutujące pieski i jak zwykle sukcesy.
Wszystkim obecnym drużynom, dziękujemy za udział i jednocześnie gratulujemy!

Nie zabrakło corocznych atrakcji od organizatorów – Ultra Flyball Team – dla dzieci zorganizowano tematyczny konkurs plastyczny czy rzut dyskiem do celu. Gospodarze przeprowadzili także konkurs dla przedstawicieli drużyn z wiedzy o ich ulubionym sporcie. A podczas przerw udostępnili ring dla młodych piesków.

Na bulwar tradycyjnie zjechały się Food trucki, dzięki czemu każdy mógł znaleźć dla siebie coś smacznego do jedzenia i picia.

Ultra Flyball Team dziękujemy za pełną profeskę, tak trzymać!

Ania B., Tim S., Krzysztof M., Monia K., Agnieszka T., Ania J. i Magda Sz. – dziękujemy Wam za sędziowanie, a adeptom życzymy dobrych ocen.

Do zobaczenia 13-14 lipca w Gdańskim Parku Reagana podczas Fractal Flyball Cup IV 2019, które będą kolejnymi zawodami z cyklu Mank Cup – Pucharu Polski 2019 pod patronatem Związku Sportu Flyball.