Flyballowe Mistrzostwa Europy 2015

W dniach 7-9.08.2015 w niemieckim Emtmannsberg odbyły się najbardziej oczekiwane zawody roku – Mistrzostwa Europy we Flyballu. Miejsce zawodów było usytuowane na malowniczym, otoczonym lasem i rzeką wzgórzu. Pogoda nie rozpieszczała – przez cztery dni temperatura w ciągu dnia nie spadała poniżej 35 stopni Celsjusza, prawie żadna chmura nie pojawiła się na niebie, by choć na chwilę dać odpocząć od palącego słońca.

Na szczęście, organizatorzy byli gotowi na takie warunki atmosferyczne i przygotowali mnóstwo szlauchów oraz basenów z wodą, gdzie można było schłodzić rozgrzane nie tylko psie, ale i ludzkie ciała. Oprócz pogody, dużym utrudnieniem dla startujących psów było nie do końca idealnie przygotowane podłoże. Jednak prawdziwi sportowcy radzą sobie w każdych warunkach.

Na Mistrzostwach Polskę reprezentowało 7 drużyn – Blade Runners Unleashed, Road Runners Unleashed, Woof Once, Old School Gypsies, Manic PSYchosis, Space Runners Unleashed i New Generation Gypsies. W Speed Trial wszystkie drużyny osiągnęły świetne czasy. Sensacją był pobity przez Blade Runners Unleashed rekord Europy – 15,96 sek. Po raz pierwszy w historii europejskiego flyballu została przełamana granica 16 sekund. W Double Elimination polskie drużyny radziły sobie równie dobrze. Na podium stanęły aż trzy drużyny: Manic PSYchosis zajęli pierwsze miejsce w dywizji 5, Road Runners Unleashed 3 miejsce w dywizji 2, a Blade Runners Unleashed pierwsze miejsce w dywizji pierwszej. Tym sposobem Blejdzi obronili mistrzowski tytuł sprzed roku, a polska ekipa przywiozła do kraju aż trzy puchary. Po tak udanych mistrzostwach, z niecierpliwością czekamy na kolejne, które odbędą się w dniach 5 – 7 sierpnia 2016 roku w angielskim Ipswich. Szczegółowe wyniki polskich drużyn poniżej: 

fot. fotografiapodpsem.pl